Statut

Nawigacja

Nawigacja

  • Dzień Chłopca w internacie

    Dzień Chłopca w internacie
    29.09.2016

     

    W naszej placówce przez kilka dni Świętowano Dzień Chłopca. Poniżej link do fotoreacji tego dnia w internacie

    http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=115

  • Życzenia na Dzień Chłopca i wybory do Samorządu Szkolnego

    Życzenia na Dzień Chłopca i wybory do Samorządu Szkolnego
    28.09.2016

     

    28 września spotkaliśmy się w auli szkoły przy ulicy Łącznej, by złożyć wszystkim Panom i Chłopcom, tym starszym i młodszym serdeczne życzenia z okazji ich dnia przypadającego w piątek. Spotkanie było także okazją do przeprowadzenia tradycyjnych już dla nas, wzbudzających wiele emocji wyborów do Samorządu Szkolnego, które przeprowadziły nauczycielki opiekujące się Samorządem - pani Mirosława Kubiak i pani Monika Gromulska. Poszczególne trójki klasowe stanowią grono kandydatów do tego zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania, a rolą "wyborców" jest oddanie swoich głosów poparcia dla uczniów, którzy przede wszystkim stanowią wzór dla innych w pilności, właściwym zachowaniu i zaangażowaniu w życie klasy i szkoły. Kandydaci przedstawili swoje propozycje dobrych zmian w szkole w bardzo różnorodny sposób - pojawiły się plakaty wyborcze, gromkie fanfary, niezbyt długie ale konkretne przemowy. A później najważniejszy moment - oddawanie swoich głosów na ulubionych kandydatów. 29 września ogłoszono wyniki - przewodniczącą szkoły została Natalia Sulek z klasy I gimnazjum, członkami Samorządu natomiast: Monika Fliegner z klasy VI SP, Dawid Falenta z klasy III gimnazjum oraz Krzysztof Sobiech ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Nowym członkom Samorządu Szkolnego życzymy wytrwałości w realizowaniu obietnic wyborczych i wytrwałości w spełnianiu słów złożonej przysięgi.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=114

  • Wycieczka do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze

    Wycieczka do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze
    27.09.2016

     

    27 września 2016 r. uczniowie klas I i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką wychowawczyni Lidii Sułkowskiej oraz klasy Gimnazjum zespołu edukacyjno-terapeutycznego pod opieką wychowawczyni  Elżbiety Włodarczak pojechały do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze zobaczyć salę stanowisk interaktywnych.

    Sala jest wyposażona w 34 stanowiska, które pozwalają na realizację wybranych zagadnień z biologii, fizyki i geografii, w oparciu o przeprowadzone eksperymenty. Stanowiska umożliwiają samodzielne wykonanie eksperymentu przez ucznia, a przygotowane tablice z opisami są uzupełnieniem prezentowanych treści. Stanowiska interaktywne to miejsce, w którym odwiedzający uzyskuje możliwość obcowania z zagadnieniami naukowymi przez samodzielne przeprowadzenie przygotowanego doświadczenia. Uczniowie  uruchamiali urządzenia na poszczególnych stanowiskach interaktywnych, obserwowali ich działanie, wchodzili z nimi w interakcję i w konsekwencji wzbogacali zakres swych doświadczeń, uzyskując wiedzę w sposób niewerbalny.

    Każde z 34 stanowisk inspirowało, pobudzało umysł uczniów, wywoływało skojarzenia, skłaniało zwiedzających do stawiania pytań i do szukania na nie odpowiedzi, dodatkowo wymagało od użytkownika aktywności – wykonania określonej czynności fizycznej, połączonej z wysiłkiem intelektualnym. Przygotowane urządzenia były tak skonstruowane, by odwiedzający mógł korzystać z nich samodzielnie bez wcześniejszego przygotowania. Pomagały w tym instrukcje mające pomocniczy charakter.

    Wyjazd był bardzo udany i pozostawił wiele miłych wrażeń.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=113

  • Teatrzyk "Bajki rozmaite"

    Teatrzyk  "Bajki rozmaite"
    27.09.2016

     

     Aktorzy przedstawili wierszowane utwory głównie Brzechwy i Tuwima tj. "Chora żaba", "Słoń Trąbalski", "Biedronka i żuk", "Na tapczanie siedzi leń", "Pan Hilary", "Katar" i do niektórych wystąpień starali się zaangażować również dzieci. ,

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=112

  • Apel z okazji SPRZĄTANIA ŚWIATA

    Apel z okazji SPRZĄTANIA ŚWIATA
    23.09.2016

     

    W apelu brała cała społeczność szkolna i grono pedagogiczne.

    Celem apelu było jest budowanie świadomości ekologicznej oraz poszanowanie przyrody poprzez nieśmiecenie i nie zanieczyszczanie jej.

    Po krótkim wstępie dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasłem były ODPADY. Następnie każda klasa i grupa losowała jakiś odpad. Zadaniem uczniów było wymyślenie nowego zastosowania tych odpadów. Pomysły były bardzo różnorodne i ciekawe.

    Następnie, na co wszyscy czekali, zostały ogłoszone wyniki konkursu: DAJ ODPADOM DRUGIE ŻYCIE. W pracach widać było zaangażowanie i wielką pomysłowość i wszystkie zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami i słodyczami. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na najbliższe zebranie dla rodziców 29.09.

    Finałem apelu i tegorocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA było rozdanie grupom i klasom worków i rękawic oraz uprzątnięcie terenu szkolnego, przyszkolnego  i wokół internatu.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=111

  • Wycieczka do Palmiarni i spacer po Winnym Wzgórzu

    Wycieczka do Palmiarni i spacer po Winnym Wzgórzu
    22.09.2016

     

    W związku z realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie z Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych na poziomie Szkoły Podstawowej  uczestniczyli, w pieszej wycieczce „ Śladami Sulechowskich pomników przyrody”.  Pod opieką p. Beaty Kossakowskiej, p. Joanny Reymann- Olejnik oraz p. Marzanny Skrzyniarz grupa  uczniów ruszyła śladami zielonogórskich winnic.

     

    Celem wycieczki było:

    • Spacer po Winnym Wzgórzu, 
    • Podziwianie widoku ze szczytu wzgórza. Po prawej i lewej stronie otaczały nas winorośla, w które wplecione są romantyczne ławeczki, natomiast na wprost wzgórze zwieńcza popularna Palmiarnia oraz Dom Winiarza z 1818 roku.
    • Poszukiwanie ciekawych rzeźb:” Chłopiec z konikiem”,  rzeźby wzrastanie I i II Marka Przecławskiego.
    • Zwiedzanie palmiarni. Nie jest to jednak typowa palmiarnia, jaką możemy zobaczyć np. w Poznaniu, mieści się bowiem tu restauracja i kawiarnia dając możliwość zjedzenia smacznego posiłku wśród bujnej roślinności. Znajduje się tu wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Na szczególną uwagę zasługuje olbrzymi daktyl kanaryjski. W palmiarni oprócz egzotycznych roślin (ponad 200 gatunków) można również zobaczyć żółwie i wiele gatunków kolorowe ryb. , które zdobią  każde siedmiu Akwarium. Prezentowane w nich jest wiele gatunków ryb, roślin wodnych. Tego jednak nie jesteśmy w stanie opisać. To naprawdę trzeba zobaczyć na własne oczy. 
    • W budynku znajdują się dwa tarasy widokowe. Kładki widokowe znajdują się na wysokości 14 i 18 m, co pozwala na obserwację zgromadzoną roślinność z różnej perspektywy. Stojąc na najwyższej (osiemnastometrowej) kładce, cieszyć oczy widokiem całej Zielonej Góry i jej okolic. 
    • W pobliżu palmiarni przed wejściem głównym zbudowano również niezwykłą fontannę. Na pięciu granitowych wspornikach umieszczono kulę ziemską, która w okresie letnim obraca się pod wpływem tłoczonej wody. Całość pokazu uzupełnia wieczorem odpowiednie podświetlenie kuli oraz panorama miasta w tle. Fontanna przy palmiarni stała się dla turystów nowym ulubionym punktem uwieczniania na zdjęciach ich pobytu w "zielonym" mieście.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=110

  • Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.2

    Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.2
    15.09.2016

     

    W związku z realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie z Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych na poziomie Szkoły Podstawowej  uczestniczyli, w pieszej wycieczce „ Śladami Sulechowskich pomników przyrody”- część 2. Pod opieką p. Beaty Kossakowskiej, p. Joanny Reymann- Olejnik oraz p. Marzanny Skrzyniarz grupa 9  uczniów ruszyła śladami sulechowskich pomników przyrody.

    Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, a spacer wśród drzew parku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej,  był dla nas wspaniałym doświadczeniem.  Do naszej kolekcji pomników przyrody dołączyliśmy  Miłorzęba japońskiego -obwód 90 cm, wysokość 15 m, a wiek ok. 70 lat.  Miłorząb jest bardzo odporny na mróz. W naturze występuje w Chinach i Japonii, a do Europy sprowadzony w pierwszej połowie XVIII w. Jest rośliną długowieczną, dożywającą nawet do 2000 lat. Nieopodal stał dostojnie dąb szypułkowy- to piękne i dostojne drzewo.

    Na terenie PWSZ  zobaczyliśmy turbiny wiatrowe i panele słoneczne.

    Dalej przeszliśmy do parku  ŚDS i spacerowaliśmy urokliwymi alejkami. Tam  spotkaliśmy się z naszymi byłymi podopiecznymi, wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.

    Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. Poszerzyliśmy swoją wiedzę o sulechowskich pomnikach przyrody ożywionej. Wycieczka bardzo pozytywnie wpłynęła na uczniów. Byli zmęczeni i zadowoleni. Chętni do dalszych tego typu wypraw.

  • Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.1

    Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.1
    08.09.2016

     

    W związku z realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie z Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych na poziomie Szkoły Podstawowej  uczestniczyli, w pieszej wycieczce „ Śladami Sulechowskich pomników przyrody”.  Pod opieką p. Beaty Kossakowskiej, p. Joanny Reymann- Olejnik oraz p. Marzanny Skrzyniarz grupa 8  uczniów ruszyła śladami sulechowskich pomników przyrody. Od samego rana była piękna, słoneczna pogoda. Celem wycieczki było:

    • zapoznanie się z drzewami i głazami narzutowymi znajdującymi się w obrębie granic miasta Sulechowa
    • wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego,
    • zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym,
    • uświadamianie uczniom dziedzictwa kulturowego naszego regionu
    • zapoznanie się z pomnikami przyrody ożywionej i nieożywionej w naszej najbliższej okolicy

     

    Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od głaz narzutowego na skwerze przy ul. Wojska Polskiego i Zielonej. Jest drugim co do wielkości na terenie Gminy Sulechów. Jest to granit różowy średnioziarnisty, masywny. Wymiary głazu obwód. 1090 cm, wysokość 165 cm. Cechą charakterystyczną głazu jest umieszczona w latach 70-tych kompozycja zamku z murem obronnym z otoczaków.

    Kolejnym przystankiem w naszej wycieczce był głaz narzutowy, który  znajduje się na skwerze przy wieży ciśnień (rozwidlenie ulic 31 Stycznia i Poznańskiej). Jest to granit czerwony, gruboziarnisty, masywny na podmurówce. Wysokość głazu 220 cm, a jego obwód 450 cm. Cechą szczególną głazu jest przymocowana tablica z białego marmuru z napisem:
    "BOHATEROM WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI SPOŁECZEŃSTWO I KOMBATANCI  SULECHÓW MAJ 1991”

    Tuż za opisanym powyżej głazem obejrzeliśmy piękne, stare drzewo- Morwę białą (Morus alba), która rośnie na tym samym skwerze. Ten pomnik przyrody ma wartość ponadregionalną. Jest najgrubszą morwą w Europie Jej obwód 412 cm, wiek 250 lat. Morwa biała pochodzi z Chin, jest jednak już od wieków sadzona na obszarze śródziemnomorskim i w cieplejszych rejonach Europy Środkowej. Zbiór liści morwy białej do karmienia jedwabników jest tradycją przejętą z Azji Wschodniej. Według źródeł niemieckich, drzewo to znalazło się za sprawą hodowli jedwabników w okresie panowania Fryderyka Wielkiego.

    Na skwerze zrobiliśmy sobie dłuższy postój, uzupełniliśmy płyny, odpoczęliśmy.

    Piękna aura sprawiła, że spacer ulicą Niepodległości sprawił wszystkim niebywałą frajdę. Tak dotarliśmy do cypryśnika błotnego, który rośnie przy banku BZWBK przy ulicy Niepodległości. Jest jednym z okazalszych egzemplarzy w regionie. Jego obwód wynosi 295 cm, a wysokość 16,5 m. Rozpiętość korony ok. 9 m, a wiek ok. 180 lat.
    Cypryśnik błotny pochodzi z Ameryki Północnej (Floryda, stan Missisipi), sadzony od dłuższego czasu w Europie jako drzewo parkowe i ozdobne. W warunkach naturalnych zasiedla wilgotne niziny o wysokim poziomie wody gruntowej lub trwale zalewane.

    Naszą wyprawę zakończyliśmy przy dębie  szypułkowym, który rośnie w pobliżu Bramy Krośnieńskiej przy Grocie Matki Boskiej na Pl. Kościelnym. Obwód drzewa 350 cm, wysokość 27 m, a wiek ok. 250 lat.
    Drzewa te osiągają wiek nawet 1000 lat, są rozpowszechnione w Europie i lubią rosnąć na glebach świeżych lub wodogruntowych.

    Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły szkolnym busem. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i  poszerzyliśmy swoją wiedzę o sulechowskich pomnikach przyrody ożywionej i nieożywionej . Wycieczka bardzo pozytywnie wpłynęła na uczniów. Byli zmęczeni i zadowoleni. Chętni do dalszych tego typu wypraw. 

     

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=109

  • Teatrzyk „Lokomotywa”

    Teatrzyk „Lokomotywa”
    07.09.2016

     

    Teatrzyk zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przybył do naszej Placówki, ul. Kruszyna 1 w uzgodnionym terminie. Dzieci i uczniowie czekali na tą wizytę.  Bacznie obserwowali zarówno przygotowania jak i samo przedstawienie.

    Aktorzy prowokowali swoim zachowaniem publikę, zadawali pytania oczekując odpowiedzi. Tym samym włączali wybrane osoby z widowni: dzieci, uczniów czy nauczycieli w czynny udział, w prezentowanych bajkach. Kulminacją tego spotkania okazał się wiersz „Leń”, który niemal jednym głosem mówili wszyscy zgromadzeni ku obopólnemu zadowoleniu. Jednak w myśl powiedzenia „wszystko co dobre kiedyś się kończy” i to spotkanie dobiegło końca.

    Po krótkim pożegnaniu wszyscy rozeszli się do swoich zajęć.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=108

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

    odbędzie się o godzinie 9:00

    na boisku przy ul. Łącznej 1

  • PIKNIK RODZINNY

    PIKNIK RODZINNY
    09.06.2016

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie

    i podopieczni SOSW w Sulechowie serdecznie zapraszają

    na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się 9 czerwca

    w czwartek w godzinach 14.00 – 18.00

    przy budynku internatu (ul. Kruszyna 1).

    W programie: prezentacje artystyczne, konkursy plastyczne, sportowe, stoiska kulinarne oraz wiele innych atrakcji!

     

    Patron medialny

  • W Krainie Pani Muzyki

    W Krainie Pani Muzyki
    25.05.2016

     

    Dnia 25 maja odbył się ostatni koncert w tym roku szkolnym Lubuskiego Biura koncertowego z cyklu : „W Krainie Pani Muzyki”. Tym razem muzycy przenieśli nas do Tyrolu – pięknego alpejskiego miasteczka położonego w Austrii. Na łąkach tyrolskich pasą się fioletowe krowy, a Król Lauder pilnuje pięknego zamku wraz ze swoimi dwoma olbrzymami i dwoma skrzatami. Nie zabrakło dźwięków dzwonków, gitary i oczywiście słynnego dla regionu Austrii i dla samego Tyrolu – jodłowania. Koncert zakończył się piękną piosenką: „Vivat Tyrol!” dziękujemy pięknie za każdy koncert, który poruszał serca dzieci. A uśmiech dzieci niech będzie podziękowaniem w Waszą stronę i oczywiście zapraszamy w nowym roku szkolnym

  • Przegląd Artystyczny Przedszkoli - DZIECI MIASTU

    Przegląd Artystyczny Przedszkoli - DZIECI MIASTU
    20.05.2016

     

    20 maja nasze Przedszkole wzięło udział w Przeglądzie Artystycznym Przedszkoli w Sali Widowiskowej SDK. Dzieci wraz z wychowawczyniami, pomocami nauczycieli oraz terapeutami wystąpili w przedstawieniu muzycznym „Ruch na łące”. Wspaniała muzyka i przepiękne stroje uszyte przez p. Alicję Roślik i Annę Szymańczuk tworzyły spójną całość. Nasza choreografia zawierała piękną muzykę Arlekin, skoczne „Kaczuchy” i szalone  „Americano” .Cała sala klaskała w rytm naszego występu i nagrodziła gromkimi brawami. Łzy wzruszenia, również nie uszły naszej uwadze. Kolejny udany występ za nami.

  • "U cioci Balbiny"

    "U cioci Balbiny"
    19.05.2016

     

    19 maja nasza placówka miała okazję, przeżyć wesołe chwile z przedstawieniem  „U cioci Balbiny”. Wszystkim znane biesiadne piosenki rozgrzewały nasze dzieci i zachęcały do tańców. Wszyscy klaskaliśmy w rytm „Poszła Karolinka” , „Czarne oczy”, „Głeboka studzienka” i wiele innych.Kiedy artyści zaśpiewali kilka cygańskich piosenek cała sala kiwała się w ich rytm. Odważne przedszkolaki i młodsze szkolne dzieci bez wstydu wyskoczyły  na parkiet  wspaniale potańczyć.  Przez ten krótki czas czuliśmy się właśnie jak u cioci na przemiłej rodzinnej zabawie.

  • Spotkanie z policją

    Spotkanie z policją
    13.05.2016

     

    Zrobiło się ciepło, wiosna w pełni i niektórzy myślą już powoli o wakacjach. Wiedzą o tym także funkcjonariusze policji, którzy odwiedzają naszą szkołę regularnie, by przypominać o bezpieczeństwie, przestrzegać przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. 13 maja spotkaliśmy się w szkolnej auli by posłuchać informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z internetu, a starsi dodatkowo na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz uzależnień - pułapek czyhających na młodzież szczególnie w czasie wolnym od szkoły. Dziękujemy za te ważne przypomnienia, a najmłodsi szczególnie za słodki prezent od policjantów - pyszne cukierki

  • Wizyta w Mera Vallis FCI & Psie Rancho w Łęgowie

    Wizyta w  Mera Vallis FCI & Psie Rancho w  Łęgowie
    12.05.2016

     

    Dzisiejszy dzień był bardzo udany i obfitował w pozytywne emocje i dużo radości. Przyjechaliśmy do Mera Vallis FCI & Psie Rancho w Łęgowie do Pani Anni Krutelewicz, która jest hodowcą Labradorów retriever na zajęcia edukacyjne.

    Na dzień dobry Master przywitał wszystkich machając ogonem. Dzieci miały okazję zobaczyć również Yankę, Yoko i Udaną oraz Drakę ( którą poznały już wcześniej). Następnie Pani Ania pokazała nam hotelik dla psów i zaprosiła do saloniku groomerskiego.  Tutaj dzieci uczestniczyły w pielęgnacji Yanki na stole groomerskim i oglądały trening Yoko na bieżni dla psów. Na placu treningowym kibicowały podczas szkolenia Udanej czekoladki. Dużo emocji wzbudził również pokaz aportowania dummików przez Drakę.

  • Z muzyką i teatrem przez świat

    Z muzyką i teatrem przez świat
    12.05.2016

     

    Po raz kolejny obserwowaliśmy przegląd artystyczny z kabaretowym przesłaniem pt. „Z muzyką i teatrem przez świat” w sulechowskim Zborze i dopingowaliśmy występujących na scenie artystów, wśród których mogliśmy rozpoznać również absolwentów naszej szkoły. Tegoroczny przegląd, który odbył się 12 maja, mimo zabawnych skeczy i piosenek był bardzo uroczysty, ponieważ organizator spotkania - Środowiskowy Dom Samopomocy w Sulechowie obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Dziękujemy za miłe wrażenia i składamy gratulacje i serdeczne życzenia dla ŚDS w Sulechowie.

  • Apel o prawach dziecka

    Apel o prawach dziecka
    12.05.2016

     

    Dnia 12 maja w auli szkolnej budynku przy ulicy Łącznej, odbył się apel na temat Praw Dziecka. Głównym jego celem było zapoznanie uczniów z ich prawami oraz poszerzenie świadomości uczniów w tym zakresie.

    Na początku Krzysztof, uczeń klasy III SPP odczytał fragment wiersza o prawach dziecka skierowany bezpośrednio do uczniów naszej szkoły. Następnie pani Maria powitała zebranych słowami: „Serdecznie witam tych, którzy się uśmiechają oraz tych, którym nie dopisuje dzisiaj humor, ale zamierzają to zmienić J” oraz zapoznała wszystkich z celem spotkania i przypomniała o tym, że zarówno dzieci, jak i dorośli mają swoje prawa i obowiązki. Zapoznaliśmy się z piosenką autorstwa Orkiestry Dni Naszych pt.: ”Piosenka o Prawach Dziecka, którą z entuzjazmem wielokrotnie śpiewaliśmy, która pięknie wprowadziła nas w temat. Pani Maria uruchomiła krótką prezentację multimedialną o Prawach Dziecka, którą jednocześnie wyjaśniała a także ponownie przypomniała, iż z praw wynikają też obowiązki-zasady, które należy przestrzegać. Po obejrzeniu, wystąpiła Aleksandra z klasy III SPP, odczytując dalszy ciąg wiersza o Prawach Dziecka oraz o Rzeczniku Praw Dziecka, który dba o to, aby prawa dzieci były respektowane. Następnie wspólnie z Krzysztofem odczytali humorystyczny wiersz pt.: „Mam prawo do..”. Prezentowane wiersze, na prośbę obecnych przeplatane były radosnym śpiewem.

    Na zakończenie, pani Maria ogłosiła konkurs plastyczny klas ZET i SPP na plakat o Prawach Dziecka do wykonania podczas lekcji. Na pożegnanie odśpiewaliśmy jeszcze raz radosną piosenkę, która na pewno pozostała w naszych głowach do końca dnia. Organizatorka podziękowała wszystkim za uwagę i mile spędzony czas.

    Po apelu pani Grażyna i Elżbieta ogłosiły wyniki konkursu o zdrowym odżywianiu, wręczyły uczestnikom nagrody oraz dyplomy.

    Dzień ten był szczególnie bogaty w atrakcje, gdyż udaliśmy się jeszcze całą szkołą na Przegląd „Z muzyką i teatrem przez świat” organizowany w Sali Widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulechowie,  Środowiskowy Dom Samopomocy. Uśmialiśmy się „po pas”. Z utęsknieniem czekamy na kolejne radosne atrakcje J 

  • Przegląd artystyczny w Lubsku

    Przegląd artystyczny w Lubsku
    10.05.2016

     

    Temat przewodni tegorocznego przeglądu artystycznego brzmiał: „W wiejskiej chacie. To i owo na ludowo”. W festiwalu wzięli udział podopieczni internatu SOSW
    w Sulechowie. Zaprezentowali oni na scenie piosenkę pt. „Jestem ze wsi” (przeróbka znanej piosenki Elektrycznych Gitar pt. „Jestem z miasta”). Występom artystycznym towarzyszyło wiele innych ciekawych zajęć, w których nasi uczniowie brali udział – były to m.in.: pokazy sztuk walki, pokazy straży pożarnej oraz policji, dyskoteki, turniej piłki nożnej, malowanie twarzy, przemarsz ulicami Lubska, masaże, prace plastyczne z użyciem gliny, występ orkiestry wojskowej z Żagania i wiele innych.

    Nasi aktorzy zostali nagrodzeni za swój występ dużymi brawami. Wielkie brawa należą się również organizatorom Festiwalu Artystycznego w Lubsku, który jest organizowany już od 23 lat.

  • W Krainie Pani Muzyki - Dzikie Łabędzie

    W Krainie Pani Muzyki - Dzikie Łabędzie
    20.04.2016

     

    Kolejny raz artyści z  Lubuskiego Biura Koncertowego przenieśli nas w świat baśni. Tym razem utalentowanie Panie przebrane w piękne stroje prosto z zamku królewskiego poniosły dzieci w muzyczną opowieść „Dzikie Łabędzie”. Główną rolę odgrywała Eliza – królewna grająca na harfie, Hrabina – zła macocha grająca na flecie poprzecznym i Pani narrator, jako Król zamku opowiadająca przepięknie losy królewny Elizy i jej 11 braci zamienionych w łabędzie. Dzieci miały okazję poruszać się w rytm granych melodii, razem z Elizą szyć koszyk i koszule dla braci oczywiście w muzyczny sposób gestodźwiękami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie
    ul. Łączna 1
    66-100 Sulechów
  • 068 385 22 04
    068 385 26 49

Galeria zdjęć