Statut

Nawigacja

Nawigacja

  • Kurs pierwszej pomocy

    Kurs pierwszej pomocy
    23.11.2016

     

    Wychowankowie oraz wychowawcy internatu naszego ośrodka mieli zaszczyt gościć Przewodniczącego Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK, Pana Jana Kowalczyka,
    który przeprowadził praktyczny kurs pierwszej pomocy. Uczniowie uczyli się m.in.:  jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak pomóc osobie, która się zakrztusiła, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś straci przytomność, czy wreszcie jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową. Wszystkie sytuacje podopieczni przećwiczyli w praktyce, także z wykorzystaniem fantomu. ​

  • Dzień Życzliwości

    Dzień Życzliwości
    21.11.2016

     

    W dniu 21 listopada b.r. odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości – cała szkoła była przywitana przez uczniów klasy gimnazjalnej ciepłymi słowami, uśmiechami oraz wykonanymi przez uczniów radosnymi buźkami. Tydzień wcześniej wszyscy w naszej szkole mogli oglądać i czytać  hasła o życzliwości a każda klasa wykonała plakat dotyczący tej tematyki.

                Głównym punktem obchodów Dnia Życzliwości był apel, który rozpoczął się od przedstawienia „Bajki o Ciepłym i Puchatym”, który przedstawiała klasa gimnazjum razem z panią Elżbietą Włodarczak i panią Katarzyną Bieława. Narratorem bajki była pani Grażyna Rekowska. Po wystawieniu bajki p. Grażyna rozpoczęła dyskusję-pogadankę na temat życzliwości. P. Kasia przedstawiła krótką historię tego dnia oraz znaczenia życzliwości w codziennym życiu. Pokazane również zostały plakaty o Dniu Życzliwości, które wykonały klasy a później zostały wyeksponowane w budynku szkoły.

                W dalszej części apelu dzieci z wychowawcami wykonali na kolorowych kartkach odbicia swoich dłoni, na których wypisali hasła związane z życzliwością i umieścili je na przygotowanym wcześniej Drzewku Życzliwości.

    Podsumowaniem apelu było obejrzenie przez wszystkich filmiku, który przedstawiał drobne gesty życzliwości, które możemy sobie wzajemnie przekazywać. Apel skończył się drobnym słodkim poczęstunkiem dla wszystkich. Dzieci mogły jeszcze wykonać sobie zdjęcia na przygotowanej wcześniej makiecie radosnych, bawiących się dzieci.

  • Konkurs plastyczny pt.: ”Niespodzianki nie będzie, Stelmet BC Zielona Góra mistrza znów zdobędzie!”;

    Konkurs plastyczny pt.: ”Niespodzianki nie będzie, Stelmet BC Zielona Góra mistrza znów zdobędzie!”;
    16.11.2016

     

    Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie przestrzennej pracy plastycznej do tematu konkursu:  ”Niespodzianki nie będzie, Stelmet BC Zielona Góra mistrza znów zdobędzie!”. Technika wykonania pracy oraz jej format były dowolne. Celem konkursu były: rozwój zainteresowań sportowych uczniów, nauka aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka kulturalnego kibicowania oraz oczywiście doskonalenie umiejętności plastycznych. Laureatami konkursu zostali: Julia Polewiak, Jakub Andrzejaszek, Barbara Sobieszek, Kacper Musiałowski, Patryk Tata oraz Michał Jopek. Nagrodą w konkursie był wyjazd na mecz Ligi Mistrzów do hali CRS w Zielonej Górze: Stelmet BC Zielona Góra : Dinamo Sassari (wygrany przez zielonogórzan 81:78!).

  • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
    10.11.2016

     

    Święta narodowe, choć trudne w swej treści, stanowią ważną okazję do uroczystych obchodów w naszej placówce. Uczymy się w ten sposób naszej historii, zdrowo pojmowanego patriotyzmu oraz poszanowania naszej tradycji, kultury i symboli narodowych. Tegoroczny apel z okazji Święta Niepodległości charakteryzował się nie tylko ciekawą oprawą graficzną i scenograficzną, lecz również, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, pozwolił na przeżywanie emocji towarzyszących wydarzeniom z 11 listopada 1918r. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i krótki film edukacyjny na temat Święta Niepodległości. Wspólnie recytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, złożyliśmy przed tablicą ze zdjęciami żołnierzy wykonane przez nas bibułkowe kwiatki w kolorach białym i czerwonym a później uczestniczyliśmy w przeglądzie piosenek i pieśni patriotycznych i żołnierskich, włączając się też aktywnie w wykonywanie utworów. Widzów urzekły szczególnie precyzyjne i realistyczne przebrania występujących przedszkolaków i uczniów. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli ze szkoły, treści, które niesie ze sobą Święto Niepodległości, stały się dla nas bardziej zrozumiałe i mogliśmy poczuć dumę z naszej tożsamości oraz faktu odzyskania wolności.

  • Smutny czas w Naszym Ośrodku

    Koleżanki, koledzy , nauczyciele, terapeuci żegnają naszą wychowankę, Nicolę.

    Dzielnie walczyła o każdy dzień życia….

    „Zgasłaś nam jak świecy płomyk. Bez buntu, bez słowa skargi, bezbronna. Odeszłaś, ale żyjesz w naszej pamięci.”

  • Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody- ścieżki edukacyjne"

    Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody- ścieżki edukacyjne"
    08.11.2016

     

    W związku z realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie klasy SP B pod opieką p. Joanny Reymann- Olejnik oraz p. Marzanny Skrzyniarz wyruszyli do lasu w okolice Laskowa by nauczyć się jak dokarmiamy zwierzęta w okresie zimowym. Przywitali nas panowie leśniczy, którzy pięknie opowiadali o leśnych tajemnicach np. jak śpi dzik a jak sarna, czy są wilki w naszych lasach….Nasze dzieciaki przywiozły zwierzętom samodzielnie zebrane kasztany i marchewki.

    Dzieciaki dostały wiaderka wypełnione kukurydzą. Miały za zadanie porozrzucać ziarna po zaoranej ziemi, bo właśnie w ten sposób dokarmiamy zwierzęta. Iza i Alan od razu zrozumieli, że wyrzucanie nasion na ziemie to frajda. Konrad podchodził do zadania bardzo poważnie, wolał popatrzeć jak to robią inni.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=128

  • Święto 5 Lubuskiego Pułku Artylerii

    Święto 5 Lubuskiego Pułku Artylerii
    04.11.2016

     

    4 listopada 2016r. z dumą uczestniczyliśmy w obchodach Święta 5 Lubuskiego Pułku Artylerii, stacjonującego w naszej jednostce w Sulechowie. Reprezentanci naszej szkoły przekazali żołnierzom pracującym w Sulechowie życzenia od całej społeczności szkolnej i z zapałem skorzystali z ciekawych wydarzeń zorganizowanych w jednostce z tej okazji. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu połączonym z przyznaniem medali, nagród i wyróżnień zasłużonym żołnierzom, oglądaliśmy zasoby sprzętu wojskowego naszej jednostki, spróbowaliśmy przepysznej wojskowej grochówki. Najbardziej podobały się nam pokazy sprzętu, pojazdów wojskowych, wystrzały z dział i armat przeprowadzone przez żołnierzy ubranych w stroje z minionych epok oraz defilada naszego pułku. Mimo niskiej temperatury i ostrego wiatru, emocje rozgrzały nasze serca i zachowujemy w pamięci to ważne dla naszego miasta wydarzenie.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=129

  • Wycieczka na leśną ścieżkę edukacyjną Sulechów-Klępsk

    Wycieczka na leśną ścieżkę edukacyjną Sulechów-Klępsk
    28.10.2016

     

    28.10.2016 uczniowie klas I i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką wychowawczyni Lidii Sułkowskiej oraz klasy Gimnazjum zespołu edukacyjno-terapeutycznego pod opieką wychowawczyni  Elżbiety Włodarczak   przeszły się pieszo  leśną ścieżkę edukacyjną , która zaczyna się na obrzeżach Sulechowa, a kończy w Klępsku.

    Ścieżka ma charakter szlaku turystycznego eksponującego różnorodność środowiska leśnego, ciekawostki przyrodnicze, aspekty ekologiczne, specyfikę gospodarki leśnej i zawodu leśnika. Wycieczce przewodniczył  pan leśniczy z Klępska, który w sposób bardzo ciekawy opowiadał uczniom ciekawostki o lesie. Panu leśniczemu towarzyszyły trzy sympatyczne psy, które dzieci z przyjemnością całą drogę głośno nawoływały. Wycieczka zakończyła się rozpaleniem ogniska przy leśniczówce w Klępsku, gdzie dzieci przy wspólnym śpiewie piosenek piekły kiełbaski.

  • XV Lubuski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych –Lubsko

    XV Lubuski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych –Lubsko
    27.10.2016

     

    Celem jest: 
    Ø Rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie lubuskim i integracja ze społeczeństwem.
    Ø Umożliwienie osobom z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej lub ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych w roli zawodnika Dnia Treningowego
    Ø Popularyzacja Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej jako programu rehabilitacyjnego motywującego i mobilizującego ćwiczącego i terapeutę do uzyskania wszechstronnych efektów rehabilitacji ruchowej osób ze sprzężoną niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną
    Ø Podsumowanie efektów rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie zajęć z zawodnikami;
    Ø Przygotowanie zawodników do uczestnictwa w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych
    Ø Stworzenie uczestnikom możliwości przeżywania radości i poczucia dumy ze swoich osiągnięć

    Dzięki uczestnictwu w Programie Treningu Aktywności Motorycznej poprawia się sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa uczestników. Udział w Dniu Treningowym daje również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w dużym oficjalnym wydarzeniu sportowym.

    Realizacja w codziennej rehabilitacji Programu Treningu Aktywności Motorycznej pozwala pokonywać indywidualne ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Z uwagi na swoje ograniczenia w poruszaniu i trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych ważnym elementem uczestnictwa zawodników w MATP jest możliwość integracji z wolontariuszami i innymi uczestnikami, ponieważ osoby te zwykle przebywają w zamkniętym kręgu społecznym. Część główną Dnia Treningowego stanowiła prezentacja określonych regulaminem ćwiczeń na 3 poziomach trudności.  W zawodach nie było rywalizacji, a wzajemny doping. 

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=127

  • Relacja z wręczania nagród HDK

    Relacja z wręczania nagród HDK
    27.10.2016

     

    Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze nieprzerwanie od ponad 35 lat organizuje Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa. Z dumą informujemy, że w tegorocznej edycji wyróżniono piękne prace uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie: Michała Jopka, Julii Polewiak oraz Żanety Kujawy, przygotowane pod kierunkiem wychowawców świetlicy i internatu - p. Emilii Tomczak i p. Ryszarda Konopki. Do konkursu nadesłano 571 prac z 59 placówek oświatowych, jest to ogromna ilość prac, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów gratulacyjnych (wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce w konkursie) odbyło się 27 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, a wyróżnione dzieła młodych artystów będzie tam można jeszcze podziwiać przez kilka dni. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że spośród grona uczestników konkursu spodziewają się przyszłych honorowych krwiodawców, ponieważ poziom wykonania prac i zrozumienia idei oddawania krwi przez młodzież był bardzo wysoki. Wybrane rysunki zostaną wydrukowane w postaci kalendarzyków na nowy rok 2017 jako upominek dla krwiodawców.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=126

  • Konkurs "OWOCOWO-WARZYWNE ZWIERZAKI-CUDAKI"

    Konkurs "OWOCOWO-WARZYWNE ZWIERZAKI-CUDAKI"
    25.10.2016

     

    Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III SP wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym zaytułowanym "OWOCOWO-WARZYWNE ZWIERZAKI-CUDAKI". Zadaniem było stworzenie różnych zwierząt z warzyw i owoców. Inwencja twórcza autorów ogromna. Wsród zwierzaków cudaków znalazły się misie, jerze, wesołe marchewkowe damy, jezioro z łabędziami, myszki i wiele innych. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców.

    GRATULUJEMY!

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=125

  • W Krainie Pani Muzyki "Na indiańskim szlaku"

    W Krainie Pani Muzyki "Na indiańskim szlaku"
    19.10.2016

     

    W tym dniu gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz "W Krainie Pani Muzyki", którzy przedstawili nam muzyczną opowieść zatytułowaną "Na indiańskim szlaku". Dzięki strojom muzyków i granej przez nich muzyce choć przez chwilę mogliśmy się poczuć jak rdzenni mieszkańcy Ameryki.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=124

  • Rola warzyw i owoców w żywieniu

    Rola warzyw i owoców w żywieniu
    19.10.2016

     

    Wykład połączony z prezentacją multimedialną, wierszyki o zdrowym odżywianiu zaprezentowane przez klasę I-III ZET SP, prezentacja pejzaży wykonanych z warzyw i owoców.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=123

  • Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.3

    Wycieczka "Śladami sulechowskich pomników przyrody" cz.3
    17.10.2016

     

    W związku z realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie z Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych na poziomie Szkoły Podstawowej  uczestniczyli, w pieszej wycieczce „ Śladami Sulechowskich pomników przyrody”- część 3. Pod opieką p. Beaty Kossakowskiej, p. Joanny Reymann- Olejnik oraz p. Marzanny Skrzyniarz grupa 9  uczniów ruszyła śladami sulechowskich pomników przyrody.

    Ścieżka dydaktyczna "Do Waligóry" powstała w 1998 r.  Jej długość to 3,4 km, które pokonaliśmy wspólnie z uczniami klasy SP B i II-III zet. Znajdującej się ona  przy drodze krajowej nr 32, w pobliżu Sulechowa, na terenie Leśnictwa Klępsk w obrębie Nadleśnictwa Sulechów. Czas przemarszu przez ścieżkę - 2 godz. Zawiera ona 18 stanowisk tematycznych. Biegnie do najgrubszej sosny zwyczajnej o obw. 620 cm i wieku ok. 170 lat. Sosnę nazwano "Waligóra". Dominuje tutaj drzewostan akacjowy, drzewostan sosny na gruncie porolnym, drzewostan bukowy (buczyna), drzewostan brzozowy (brzezina), drzewostan daglezjowy pomnik przyrody daglezji zielonej, aleję dębową, kolonie mrówek, nieczynną żwirownię. Czas przemarszu przez ścieżkę - 2 godz.

    Nasza przygoda zaczęła się w momencie wejścia do lasu. Od razu pani Beata wypatrzyła pasące się na polu małe stado sarenek. Mogliśmy je poobserwować dość długo, bo ze zdziwienia wszyscy zaniemówiliśmy. Nasi opiekunowie P. Katarzyna Kacprzyk i P. Maja ( stażystka) bardzo ciekawie i w dostępny dla nas sposób opowiadały o otaczającym nas lesie.  Szlak jest bardzo dobrze oznakowany. Na jednym z drzew zobaczyliśmy ciekawe oznaczenia

    Pani leśnik opowiada nam ciekawostki o zwierzętach np. jak zachować się gdy spotkamy w lesie dzika, czy na drzewo szybko zmykać????? Nie!!! Mamy być cicho i trzeba zejść mu z drogi.

    Zmęczeni po 1,5 godzinnym marszu zjadamy kanapki i odpoczywamy troszkę.

    I potem szybko wracamy na szlak.

    Ścieżka prowadzi do sosny Waligóry - 170-letniego okazu sosny zwyczajnej (obwód 620 cm). Waligóra to okaz sosny zwyczajnej uznanej za najgrubszą w Polsce - rośnie na początku ścieżki, której tematyka m.in. dotyczy drzewostanów: akacjowego, bukowego, brzozowego i daglezjowego.

    Wrócimy tu, bo było fajnie!

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122

  • Apel z okazji DEN na Kruszynie

    Apel z okazji DEN na Kruszynie
    13.10.2016

     

    Dnia 13.10.2016 r. odbyła się w budynku przy ulicy Kruszyna 1 akademia  z    okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi .

    Uroczysty apel przygotowały klasy: I, II i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pań: Lidii Sułkowskiej, Marii Włodarczak i Kingi Jankowskiej. Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

    Następnie głos zabrała p. Dyrektor Dagmara Zientek, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

    Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli jeszcze raz życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=121

  • Spotkanie z językiem niemieckim cz.1

    Spotkanie z językiem niemieckim cz.1
    12.10.2016

     

    W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy uzyskali we wrześniu wysokie oceny z języka niemieckiego oraz zachowania. Byli to: Monika Fliegner, Natalia Sulek, Daria Sobczak oraz Dawid Falenta. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wziąć udział w bardzo ciekawych zabawach zapoznawczych, mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym oraz przekonać się, że nasi sąsiedzi również napotykają na kłopoty w nauce naszego ojczystego języka, podobnie jak my, ucząc się języka niemieckiego. Uczniowie wspólnie, w grupach mieszanych językowo wykonywali tablice leksykalne pomagające w nauce słówek z zakresu: zjawisk pogodowych, środków transportu i produktów spożywczych. Odbyła się również sesja fotograficzna z udziałem profesjonalnego fotografa, która zaowocuje wydaniem pamiątkowego kalendarza na rok 2017. Nasi uczniowie zaangażowali się z zapałem w proponowane działania i byli bardzo zadowoleni z przebiegu całej zabawy oraz z nawiązanych nowych znajomości.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=120

  • Wizyta pani dzielnicowej Katarzyny Paszkowskiej

    Wizyta pani dzielnicowej Katarzyny Paszkowskiej
    11.10.2016

     

    W tym dniu wychowanków na Kruszynie odwiedziła pani dzielnicowa, która przedstawiła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz opowiedziała o pracy policjanta. Dzieci i młodzież mogły zobaczyć z bliska m.in. jak wygląda odznaka policyjna oraz przymierzyć policyjne atrybuty.

     

    Fotoelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=119

  • Wycieczka do Mini ZOO Mostki Port 2000

    Wycieczka do Mini ZOO Mostki Port 2000
    11.10.2016

     

    11 października 2016r. uczniowie klas I i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką wychowawczyni Lidii Sułkowskiej oraz klasy Gimnazjum zespołu edukacyjno-terapeutycznego pod opieką wychowawczyni  Elżbiety Włodarczak   wyjechały do minii zoo za Świebodzinem, aby zobaczyć na własne oczy zwierzęta egzotyczne, poznane wcześniej  na lekcjach.

    Uczniom udało się zobaczyć między innymi parkę czarnych łabędzi, wielbłąda dwugarbnego, zebroida, czyli krzyżówkę zebry i konia. Ciekawe były również bardzo włochate krowy szkockie. Głośniki na terenie minii zoo umieszczone zostały w „kamieniach” co dla dzieciaków było niezwykle intrygujące.

    Teren, na którym umieszczone są zwierzaki jest bardzo rozległy. Aby odpocząć dzieci skorzystały z   punktu gastronomicznego. Bardzo przyjemnym miejscem okazała się  także altana na wodzie, w której pływają ryby, a po powierzchni kaczki. Niektóre ze zwierząt dzieciaki karmiły zakupioną na miejscu karmą.

    Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, niektóre dzieci  po raz pierwszy w życiu miały okazję zobaczyć tyle zwierząt egzotycznych z bliska.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=118

  • XVI Wojewódzkie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych

    XVI Wojewódzkie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych
    06.10.2016

     

    6 października odbyły się w Szprotawie wojewódzkie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych.

    To już 16. edycja tej imprezy.

    Zaproszeni goście, a byli nimi młodzi artyści z różnych zakątków województwa, prezentowali swoje osiągnięcia artystyczne. Na scenie swoje programy zaprezentowało 9 grup, nas też nie mogło zabraknąć. Dzielna grupa pięciorga uczniów naszego ośrodka, pod dowództwem pani Jagody Hejnowskiej i Joanny Onoszko wystąpiła z piosenką „ Mogę wszystko”.

     Były też tańce i krótkie etiudy teatralne, a wszystko spięte hasłem przewodnim: „Piosenka jest dobra na wszystko”.

    Już nie możemy doczekać się przyszłorocznego spotkania. A naszym młodym wykonawcom gratulujemy talentu i odwagi

     

    FFottorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=117

  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
    05.10.2016

     

    Nasze przedszkole włączyło się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku szkolnym w grupie Delfinków rozpoczęła je p. Joanna - mama Michała.

     

    Fotorelacja pod linkiem: http://soswsulechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=116

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie
    ul. Łączna 1
    66-100 Sulechów
  • 068 385 22 04
    068 385 26 49

Galeria zdjęć