Projekt "Rehabilitacja 25 plus"

Nagłówek

PILOTAŻOWY PROGRAM „REHABILITACJA 25 PLUS”

Od września 2023 roku terapeuci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulechowie realizują pierwszą edycję pilotażowego projektu "Rehabilitacja 25 Plus” finansowaną przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem programu jest zapewnienie uczestnikom ciągłości oddziaływań terapeutycznych, a także utrzymania, na miarę możliwości samodzielności i niezależności w codziennym życiu.

W projekcie uczestniczy 10 beneficjentów - absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczestnicy otrzymują potrzebne wsparcie oraz aktywności, które pozytywnie wpływają na ich rozwój oraz zwiększają zakres możliwości w funkcjonowaniu psychicznym, fizycznym oraz społecznym. Wsparcie obejmuje:

- zajęcia z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych

- warsztaty kulinarne

- zajęcia rozwijające komunikowanie się z wykorzystaniem technologii informatycznej

- sztuka użytkowa

- zajęcia rekreacyjno - ruchowe i relaksacyjne

Podejmowane działania służą tworzeniu uczestnikom projektu możliwości pełniejszego funkcjonowania w społeczeństwie, rozwijaniu i wzmacnianiu nabytych wcześniej sprawności, umiejętności, zachęcaniu do aktywności i samodzielności życiowej.

Do śledzenia efektów zapraszamy do zakładki Album fotograficzny