Gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna

Główne cele zajęć to kształtowanie prawidłowej postawy ciała, usprawnienie koordynacji ruchowej oraz równowagi ciała ponadto stymulacja wagi poprzez aktywność ruchową.

Ćwiczenia mają przede wszystkim charakter ogólnorozwojowy. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z pełnym zaangażowaniem. Zajęcia są urozmaicane poprzez gry i zabawy z różnymi przyborami jak i przyrządami.

Dzięki tym zajęciom uczniowie korygują swoje wady postawy poznając ćwiczenia mające na celu poprawę postawy ciała a tym samym zwiększając ogólną sprawność fizyczną. Zajęcia są dostosowane do wymagań zdrowotnych uczniów. Wraz z upływem czasu uczniowie poprzez wdrożenie do ćwiczeń korekcyjnych wykonywanych systematycznie na zajęciach osiągają oczekiwane rezultaty.